103 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 Listopada każdego roku budzi w nas wiele emocji. Jest to czas zadumy i wspomnienia tych, którzy walczyli o naszą wolność. To czas, kiedy sięgamy po historię Polski i wspominamy burzliwe dzieje Rzeczypospolitej Polskiej.

Tradycją w Gminie Szastarka stały się liczne wydarzenia celebrujące Święto Niepodległości takie jak: bieg niepodległości, koncert pieśni patriotycznych, akademie w wykonaniu uczniów szkół podstawowych, itp. Wydarzeniom tym towarzyszyła zawsze świąteczna, podniosła i radosna atmosfera.

Niestety ze względów epidemicznych oraz dużą zachorowalność w regionie obchody Święta Niepodległości mają charakter symboliczny i zostały ograniczone  do złożenia przez władze samorządowe wieńca pod obeliskiem upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz do odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

W sposób szczególny zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do wywieszenia biało-czerwonej flagi narodowej. Niech te flagi będą wyrazem naszego patriotyzmu, poczucia wspólnoty narodowej i przypominają o historii Polski.

Zachęcamy do indywidualnego składania kwiatów lub zapalania zniczy w miejscach upamiętniających wielkich Polaków i mieszkańców Gminy Szastarka walczących o wolność.