102 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Dzień 11 Listopada każdego roku budzi w nas wiele emocji. Jest to czas zadumy i wspomnienia tych, którzy walczyli o naszą wolność. To czas, kiedy sięgamy po historię Polski i wspominamy burzliwe dzieje Rzeczypospolitej Polskiej.

Tradycją w Gminie Szastarka stały się liczne wydarzenia celebrujące Święto Niepodległości takie jak: bieg niepodległości, koncert pieśni patriotycznych, akademie w wykonaniu uczniów szkół podstawowych, itp. Wydarzeniom tym towarzyszyła zawsze świąteczna, podniosła i radosna atmosfera.

Niestety w tym roku z uwagi na panującą sytuację epidemiczną oraz zakaz zgromadzeń niemożliwe było celebrowanie tego święta w większym gronie, przez co gminne obchody 102 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości miały charakter symboliczny i ograniczały się do złożenia przez władze samorządowe wieńca pod obeliskiem upamiętniającym setną rocznicę odzyskanie przez Polskę Niepodległości oraz odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego.

Dzisiaj w sposób szczególny zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do wywieszenia biało-czerwonej flagi narodowej. Niech te flagi będą wyrazem naszego patriotyzmu, poczucia wspólnoty narodowej i przypominają o historii.

Narodowe Święto Niepodległości możemy także uczcić bez wychodzenia z domu poprzez włączenie się do akcji „Niepodległa do hymnu” w południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach polskich stacji radiowych i telewizyjnych, odśpiewajmy go razem z najbliższymi w domu ogrodzie bądź na balkonie.

NAGRANIE HYMNU PAŃSTWOWEGO .wav
SŁOWA HYMNU PAŃSTWOWEGO .pdf