„Cyfrowa gmina” – program wyrównywania szans dla samorządów

image_pdfimage_print

15 listopada br. Wójt Gminy Szastarka Artur Jaskowski uczestniczył w konferencji „Cyfrowa gmina” z udziałem Janusza Cieszyńskiego, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odpowiedzialnego za realizację zadań z zakresu informatyzacji oraz pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa, Konferencja miała miejsce w Janowie Lubelskim. W ramach programu 92 gminy z województwa lubelskiego otrzymały dofinansowanie na łączną kwotę ponad 23 mln zł.
Na liście beneficjentów programu „Cyfrowa gmina” znalazła się także Gmina Szastarka która otrzymała wsparcie w wysokości  171 990,00 zł

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. poseł na Sejm RP Jerzy Bielecki, wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik, burmistrz miasta Janów Lubelski Krzysztof Kołtyś i przedstawiciele samorządów.

Środki z  projektu mogą być przeznaczone na cztery obszary: Cyfryzację jednostek publicznych i  jednostek podległych,  zakup sprzętu IT i oprogramowania, zakup sprzętu dla placówek specjalnych, domów pomocy społecznej, szkolenia dla pracowników urzędu z obszaru cyberbezpieczeństwa, a także zaawansowanych usług cyfrowych i zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.