Cyfrowe wsparcie dla szkół

image_pdfimage_print

Edukacja zdalna jest dużym wyzwaniem, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli oraz rodziców. Trudności sytuacji, w której nauka odbywa się w domu, odczuwalne są szczególnie wtedy, gdy brakuje potrzebnego sprzętu.  W ramach akcji pod hasłem: „Lubelskie Wspiera Uczniów” , Zarząd Województwa Lubelskiego zakupił  dla uczniów wykluczonych cyfrowo 1900 sztuk tabletów na kwotę blisko 2,5 mln zł  . Do szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Szastarka, trafiło 15 szt. tabletów które, w ubiegłym tygodniu zostały przekazane opiekunom prawnym uczniów. Tablety zakupione przez Urząd Marszałkowski mają 3-miesięczny abonament internetowy oraz dostęp do pakietu Microsoft Office 365. Sprzęt został udostępniony szkołom, dla których organem prowadzącym jest Gmina Szastarka, a o tym który uczeń z niego skorzysta, zdecydowali dyrektorzy placówek. Dyrektorzy i nauczyciele najlepiej znają swoich uczniów oraz ich sytuację.

Właścicielem sprzętu jest szkoła, a nie uczeń. Pozwoli to na korzystanie z tabletów w celach edukacyjnych przez szkoły nie tylko w okresie epidemii.