Dzień Babci i Dziadka w Publicznej Szkole Podstawowej w Blinowie

image_pdfimage_print

Dzień Babci i Dzień Dziadka to szczególne dni w roku, w tych dniach możemy, a nawet musimy wyrazić naszą wdzięczność za trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy, na co dzień. Babcia i Dziadek w każdej rodzinie uchodzi za swoistą wielofunkcyjną instytucję, gdzie wnuki zawsze mogą liczyć na pomoc, poradę, smaczny posiłek, niekiedy wsparcie finansowe oraz stanowią swoistą kopalnie wiedzy.

Chcąc celebrować Dzień Babci i Dziadka 10.02.2020 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Blinowie odbyła się uroczystość z tej właśnie okazji.  Zaproszeni seniorzy przybyli licznie, aby podziwiać występy swoich ukochanych wnucząt.  Uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wierszyki. Goście byli poruszeni. W oczach niektórych można było dostrzec łzę wzruszenia. Gwoździem programu był występ działającego przy Gminnym Centrum Kultury Zespołu Śpiewaczego Blinowianeczki. Wszystkie występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, Dziadkowie byli dumni z występów swoich wnucząt. Po występach dzieci serdeczne życzenia na ręce wszystkich seniorów Złożył Wójt Gminy Szastarka Artur Jaskowski oraz Proboszcz Parafii Blinów ks. Piotr Wąsek.  Kolejną niespodzianką dla wszystkich gości były przygotowane przez dzieci podarunki i upominki. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na przygotowany przez stówkę oraz rodziców poczęstunek. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. To był naprawdę wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, radości i dumy.