„Hej kolęda, kolęda” ….spotkania opłatkowe w szkołach na terenie gminy Szastarka

image_pdfimage_print

20 grudnia br. w Szkołach na terenie gminy Szastarka  odbyły się spotkania opłatkowe z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzięki życzliwości dyrektorów szkół harmonogram spotkań został tak ułożony aby we wszystkich spotkaniach mógł uczestniczyć Wójt Gminy Szastarka Artur Jaskowski.

Podczas spotkań każda ze szkół zaprezentowała urozmaicony świąteczny program artystyczny. Były przedstawiane sceny biblijne oraz bardziej współczesne aranżacje muzyczne. Kolejnym tradycyjnym punktem spotkań było wspólne kolędowanie oraz dzielenie się opłatkiem.

Następnie dzięki zaangażowaniu rodziców oraz personelu szkolnego na wszystkich gości czekał świąteczny poczęstunek.

Spotkania upłynęły w bardzo miłej przedświątecznej  atmosferze, wypełnionej rozmową i wspólnym kolędowaniem. Kolejny raz przekonaliśmy się, jak ważne oraz piękne, jest wspólne kultywowanie naszej Polskiej tradycji.

 

Jeszcze raz pragniemy złożyć wszystkim serdeczne życzenia – spokojnych, radosnych, spędzonych w gronie rodzinnym świąt Bożego Narodzenia.

Poniżej fotorelacja.