Nowoczesny sprzęt multimedialny w szkołach z terenu Gminy Szastarka

image_pdfimage_print

W czwartym kwartale 2019 roku dokonano szeregu zakupów pomocy edukacyjnych dla szkół z terenu gminy Szastarka. Doposażone zostały szkoły w Blinowie, Szastarce oraz w Polichnie

Do Publicznej Szkoły Podstawowej w Blinowie zakupiono 7 nowoczesnych zestawów komputerowych. Zakup sfinansowano ze środków własnych Gminy Szastarka.

Zespół Szkół w Szastarce wzbogacił się o 3 monitory interaktywne, z czego jeden został zakupiony ze środków wypracowanych przez Zespół Szkół w Szastarce, jeden został sfinansowany przez radę rodzicielską oraz jeden został zakupiony ze środków własnych Gminy Szastarka. Z kolei do Publicznej Szkoły Podstawowej w Polichnie trafiło 4 monitory interaktywne. Pomoce zostały zakupione w ramach rezerwy subwencji oświatowej, środków własnych oraz dzięki wsparciu darczyńców.

Działania finansowe związane z zakupem wsparli:

– Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii                  . w Szastarce,
– Fortaco Group Janów Lubelski,
– Bank Spółdzielczy Ziemi Kraśnickiej Oddział w Szastarce,
– Inkom Piotr Łacko,
– Usługi Transportowe – Edward Krzysztoń,
– Kancelaria Marcin Zimak,
– Budownictwo Drogowe Piotr Groszek,
– Flexi Power – Michał Post,
– EuroCompass Włodzimierz Styk,
– Trans-Kop Andrzej Łach,
– LETRANS Henryk Lenart,
– Groszek Longina Spryszak,
– DACH MUR Piotr Sycz,
– PRO-INWEST Krzysztof Michno,
– Bank Spółdzielczy w Janowie Lubelskim

 

Interaktywne monitory dotykowe należą do innowacyjnych technologii stosowanych w nauczaniu, służą głównie prezentowaniu danych podczas zajęć lekcyjnych. Co więcej monitory łatwo zintegrować z komputerami i systemami nagłośnienia. Bardzo duża rozdzielczość, a co za tym idzie doskonałej jakości obraz to kolejne zalety niezbędne do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Obsługa monitorów interaktywnych jest dotykowa, co zwiększa wygodę i komfort sterowania dla nauczyciela i dzieci. Monitory dotykowe to dodatkowa atrakcja dla dzieci, przez co te szybciej uczą się i przyswajają omawiane na lekcjach materiały. Są bardzo wygodne, oszczędzają czas, a przy tym są bardzo dobrym substytutem, co najmniej kilku narzędzi w klasie lekcyjnej: tablicy sucho-ścieralnej, telewizora, odtwarzacza muzyki czy komputera.

 

Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom, dzięki którym możliwy był zakup tak wielu urządzeń. Dziękujemy także dyrektorom oraz radom rodzicielskim za zaangażowanie.

To nie koniec inwestycji w oświatę, w najbliższym czasie planujemy zakup 6 kolejnych jednostek komputerowych dla Publicznej Szkoły Podstawowej w Blinowie, co w połączeniu z zakupionymi już 7 jednostkami pozwoli  na całkowitą wymianę wysłużonego sprzętu  w tamtejszej pracowni komputerowej.