Orszak Trzech Króli Polichna 2018 r.

image_pdfimage_print

W minioną niedzielę  Orszak Trzech Króli przemaszerował po raz trzeci ulicami Polichny, Organizatorami orszaku byli pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Polichnie, Wójt Gminy Szastarka, parafia Polichna, pracownicy a także uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Polichnie. Wymarsz orszaku miał miejsce na szkolnym parkingu w Polichnie. Orszak Trzech Króli jest to społeczna impreza polegająca na przemarszu aktorów przebranych za trzech króli, dwór, Świętą Rodzinę, aniołów, diabłów, Heroda itp. Scenariusz orszaku nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym. Celem imprezy jest promocja postawy obywatelskiej, poczucia więzi z parafią oraz uczczenie święta. Cele te są realizowane przez umożliwienie wielu osobom wspólnego śpiewania kolęd podczas przemarszu do kościoła. Pomagały w tym rozdawane uczestnikom orszaku śpiewniki i korony otrzymane od Fundacji ,,Orszak Trzech Króli”. W okresie Bożego Narodzenia kolędy w sposób szczególny łączą rodziny i całe społeczności. Wspólny śpiew kolęd i odgrywanie biblijnych scen były głównymi elementami orszaku. Aktorami byli uczniowie szkół z terenu Gminy Szastarka. Impreza miała charakter edukacyjny. Przemarsz króli i ich orszaków dobiegł końca przy stajence mieszczącej się w kościele parafialnym w Polichnie, gdzie odprawiona została msza św. a także kontynuowano wspólne kolędowanie.

Po mszy nastąpił przemarsz do Gminnego Centrum Kultury w Polichnie gdzie na uczestników czekał poczęstunek .

Serdecznie dziękujemy:

-wspaniałym młodym aktorom ,którzy wcieli się w role postaci biblijnych
-Ochotniczej Straży Pożarnej z Polichny za zabezpieczenie przemarszu
-Publicznej Szkole Podstawowej w Polichnie oraz Publicznemu Gimnazjum w Polichnie
-Orkiestrze Dętej Gminnego Centrum Kultury w Polichnie
-Pracownikom kuchni szkoły w Polichnie
-Kapeli Kalina-Folk z Polichny
-rodzicom , nauczycielom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje wydarzenia.

Fotorelacja poniżej: