Orszak Trzech Króli, Polichna 2020 r.

image_pdfimage_print

W poniedziałek 6 stycznia 2020 r. Orszak Trzech Króli przemaszerował po raz czwarty ulicami Polichny, Organizatorami orszaku byli pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Polichnie, Wójt Gminy Szastarka, parafia Polichna, pracownicy a także uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Polichnie. W orszaku maszerowały całe rodziny z małymi dziećmi. Większość uczestników włożyła na głowę koronę. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Polichnie im Św. Jana Pawła II pod czujnym okiem pani Sylwii Mróz przygotowali scenki biblijne. W rolę Trzech Króli wcielili się Wójt Gminy Szastarka Artur Jaskowski, Przewodniczący Rady Gminy Michał Kosikowski oraz radny gminy pan Marek Hołody. Wymarsz orszaku miał miejsce na szkolnym parkingu w Polichnie. Scenariusz orszaku nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie biblijnym. Celem wydarzenia jest promocja postawy obywatelskiej, poczucia więzi z parafią oraz uczczenie święta. Cele te są realizowane przez umożliwienie wielu osobom wspólnego śpiewania kolęd podczas przemarszu do kościoła. Pomagały w tym rozdawane uczestnikom orszaku śpiewniki i korony otrzymane od Fundacji ,,Orszak Trzech Króli”. W okresie Bożego Narodzenia kolędy w sposób szczególny łączą rodziny i całe społeczności. Wspólny śpiew kolęd i odgrywanie biblijnych scen były głównymi elementami orszaku. Przemarsz króli i ich orszaków dobiegł końca przy stajence mieszczącej się w kościele parafialnym w Polichnie, gdzie królowie złożyli swe dary następnie odprawiona została msza św. a także kontynuowano wspólne kolędowanie.

Serdecznie dziękujemy:

-Wspaniałym młodym aktorom, którzy wcieli się w role postaci biblijnych
-Ochotniczej Straży Pożarnej z Polichny za zabezpieczenie przemarszu
-Publicznej Szkole Podstawowej w Polichnie oraz Publicznemu Gimnazjum w Polichnie
-Orkiestrze Dętej Gminnego Centrum Kultury w Polichnie
-Pracownikom kuchni szkoły w Polichnie
-Kapeli Kalina-Folk z Polichny
-Rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizacje wydarzenia.

-Gminnemu Centrum Kultury w Polichnie