Przypomnienie!

image_pdfimage_print

Ośrodek Pomocy Społecznej w Szastarce przypomina, że od 1 stycznia 2022 r. obsługą wniosków i realizacją wypłat świadczenia wychowawczego zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Od 1 lutego 2022 r.  ruszył nabór wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres świadczeniowy 2022/2023, tj. okres który będzie trwał od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r.

Aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego na kolejny okres świadczeniowy wniosek należy złożyć do ZUS wyłącznie przez Internet za pośrednictwem jednego z trzech kanałów wnioskowania:

  • Platformę PUE ZUS
  • portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie mpips.gov.pl
  • bankowość elektroniczną.

Ważne!

Jeśli rodzic ubiegający się o świadczenie złoży wniosek na nowy okres po 30 czerwca 2022 r., świadczenie wychowawcze będzie przysługiwał od miesiąca złożenia wniosku, a więc osoby, które do dnia dzisiejszego nie złożyły wniosku na nowy okres świadczeniowy i nie zrobią tego do końca czerwca nie otrzymają świadczenia wychowawczego 500+ za czerwiec 2022 r.

 

Status  złożonego wniosku oraz termin wypłaty świadczenia rodzice mogą sprawdzić na platformie PUE ZUS w zakładce Świadczeniobiorca.