Relacja z uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego w szkołach na terenie Gminy Szastarka

image_pdfimage_print

W dniu 2 września 2019 r. uczniowie we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy Szastarka przywitali nowy rok szkolny 2019/2020.

Uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego poprzedziła w każdej ze szkół msza św. w intencji uczniów i nauczycieli. Następnie uczniowie udali się do placówek szkolnych, oficjalnie rozpoczynając kolejny rok nauki w szkole. Apele inauguracyjne rozpoczęły się od odśpiewania hymnu narodowego. Dyrektorzy uroczyście przywitali uczniów, życząc im w nowym roku szkolnym wielu sukcesów. W uroczystej inauguracji roku szkolnego w miarę możliwości czasowych uczestniczył Wójt Gminy Szastarka Artur Jaskowski.

W swoich wystąpieniach wójt, przypominał o 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej, oraz o tym iż o wolność trzeba dbać, ponieważ nie została nam ona dana raz na zawsze. Przejawem dbałości o wolność w czasach pokoju jakich szczęśliwie doświadczamy jest kompleksowe kształcenie młodego pokolenia oraz kształtowanie w nim postaw patriotycznych.

Ponadto Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Polichnie uczestniczyła w  Akcji „Przerwany marsz” akcja polega na symbolicznym dokończeniu przerwanego przez wybuch II wojny światowej marszu do szkoły ówczesnej młodzieży – tzw. „dzieci wojny”. W placówkach, które włączyły się w akcję, do uczestnictwa w inauguracji roku szkolnego zaproszeni zostali urodzeni przed 8 maja 1945 roku dziadkowie, pradziadkowie czy sąsiedzi uczniów. W przypadku Publicznej Szkoły Podstawowej w Polichnie w akcji uczestniczyły: Pani Marianna Pietura oraz Pani Marianna Drozd,  którym serdecznie dziękujemy za przybycie oraz uświetnienie uroczystości swoja obecnością.

W bieżącym roku szkolnym w gminie Szastarka naukę rozpoczęło ok 600 uczniów. Wszystkim uczniom życzymy, by był to rok pełen sukcesów, rozwijania pasji i zainteresowań oraz przybliżania się do wymarzonych życiowych celów.

Pocieszamy że kolejne wakacje rozpoczną się już za niespełna 10 miesięcy.