Relacja z zawodów Sportowo-Pożarniczych trzech gmin (Zakrzówek 4 września 2022 r.)

W niedzielę 4 września 2022 r. na boisku gminnym w Zakrzówku odbyły się gminne zawody sportowo–pożarnicze jednostek OSP z terenu trzech gmin:

Szastarka, Wilkołaz i Zakrzówek.
W roku bieżącym, to gmina Zakrzówek była organizatorem i gospodarzem zawodów.
W zawodach udział wzięło 17 drużyn męskich oraz 1 drużyna kobieca.
Do zmagań z 10 jednostek funkcjonujących w gminie przystąpiło 6 jednostek, tj. Blinów, Brzozówka, Majdan-Obleszcze, Polichna, Szastarka Stacja, Wojciechów.
Pierwszą konkurencją zawodów była sztafeta pożarnicza 7 x 50 z przeszkodami a po jej zakończeniu przeprowadzono ćwiczenia bojowe. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji, zawodów czuwała komisja sędziowska w skład której weszli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku i po dwóch strażaków z trzech gmin. Sędzią głównym zawodów był Sylwester Rząd- strażak pracujący w Komendzie Powiatowej PSP w Kraśniku .
Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
W klasyfikacji trzech gmin Pierwsze miejsce oraz puchar przechodni powędrował do jednostki z Majdanu Grabina ( gmina Zakrzówek).

Niewiele do zwycięstwa zabrakło jednostce z Majdanu-Obleszcze (gmina Szastarka) która w klasyfikacji trzech gmin zajęła drugie miejsce ze stratą dwóch punktów do zwycięzcy.
w klasyfikacji gminnej sytuacja wygląda nastepująco:
-I miejsce jednostka OSP Majdan Obleszcze
-II miejsce jednostka OSP Wojciechów
-III miejsce Jednostka OSP Brzozówka
Na ręce dowódców startujących drużyn zostały wręczone puchary i dyplomy oraz nagrody finansowe. Ceremonii wręczenia nagród dokonali: Wójt gminy Wilkołaz Paweł Głąb, Wójt gminy Zakrzówek Józef Potocki oraz Wójt gminy Szastarka Artur Jaskowski.
Do następnego etapu rywalizacji tj. Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych które odbędą się 18 września br. na terenie gminy Szastarka zakwalifikowały się po dwie najlepsze drużyny OSP z każdej z trzech gmin.

Poniżej tabela przedstawiająca osiągnięcia poszczególnych drużyn z gminy Szastarka.

Numer startowy Jednostka OSP Sztafeta pożarnicza Ćwiczenia bojowe Liczba punktów ogółem Zajęte miejsce
czas Punkty karne razem czas Punkty karne razem
3 Majdan-Obleszcze 1,02 62 0,46 46 108 I