Wymiana Oświetlenia ulicznego w Szastarce

image_pdfimage_print

W  Szastarce oraz Brzozówce-Kolonii  wzdłuż drogi powiatowej nr 2289L relacji Zakrzówek – Polichna  rozpoczęto pierwszy etap  wymiany starego oświetlenia ulicznego na oświetlenie LED-owe. Lampy LED-owe są znakomitą alternatywą wobec tradycyjnego ulicznego oświetlenia. Ich użycie oznacza brak rtęci i mniejsze promieniowanie UV, oświetlenie  LED-owe wpisuje się też w program ochrony środowiska, bo poprawa efektywności energetycznej ogranicza emisję dwutlenku węgla pochodzącego z sektora energetycznego. Nowe  oświetlenie to także oszczędności dla gminy, bo nowoczesne żarówki pobierają zdecydowanie mniej energii co oznacza mniejsze wydatki ponoszone na oświetlenie ulic. W kolejnych latach  planowana jest sukcesywna  wymiana tradycyjnych  lamp w pozostałych miejscowościach Gminy Szastarka.

Warto nadmienić że w roku ubiegłym na terenie naszej gminy udało się  zainstalować 30 nowoczesnych lamp.