XLII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

image_pdfimage_print

W dniu 15 marca 2019 r. w Zespole Szkół w Szastarce przeprowadzone zostały eliminacje gminne w ramach XLII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Do turnieju przystąpiło 26 uczestników podzielonych na dwie grupy wiekowe:

Uczestnikami eliminacji byli:

– w grupie I – uczniowie szkół podstawowych z klas I – VI

– w grupie II – uczniowie szkół podstawowych z klas VII-VIII oraz  III klasy gimnazjum,

Po dokonaniu oceny prac pisemnych (testów) Jury wyłoniło laureatów eliminacji :

 

w grupie I:

  • I miejsce: – Julia Krawczyk     – PSP w Blinowie   12 punktów + 9 w dogrywce
  • II miejsce – Piotr Zarawski –  PSP w Polichnie  12 punktów + 7 w dogrywce
  • III miejsce: – Łucja Kosikowska – PSP w Polichnie 12 punktów + 6 w dogrywce

 

w grupie II:

  • I miejsce: – Arkadiusz Solarz  – ZS w Szastarce 17 punktów
  • II miejsce: – Laura Lodowska – PSP w Polichnie 11 punktów + 10 w dogrywce
  • III miejsce: – Gabriel Lodowski – ZS w Hucie Józefów 11 punktów + 3 w dogrywce

 

Uroczystego wręczenia pucharów oraz nagród rzeczowych dokonał Wójt Gminy Szastarka Artur Jaskowski wraz z komisją sędziowską, a nagrody w tegorocznym konkursie były bardzo atrakcyjne nagrodą za zdobycie  I miejsca  był tablet a za zajęcia II i III miejsca odpowiednio były słuchawki bluetooth oraz  powerbank.

Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie oraz nagrody pocieszenia ufundowane przez Urząd Gminy w Szastarce.

W skład komisji sędziowskiej weszli: st. kpt. Artur Malinowski – przewodniczący komisji, Małgorzata Giżka – sekretarz Komisji oraz członkowie: Komendant Gminny OSP Marian Brzezina, Krystyna Suchora oraz Wioleta Wójcik.

Serdecznie dziękujemy gospodarzowi dzisiejszego turnieju  Dyrektorowi  Zespołu Szkół w Szastarce Panu Piotrowi Krzysztoniowi, szanownej komisji sędziowskiej oraz uczestnikom turnieju, zapraszamy do udziału w kolejnej edycji turnieju w roku 2020.

Dodatkowym wyróżnieniem dla laureatów miejsc I i II w każdej grupie jest prawo uczestnictwa w eliminacjach powiatowych OTWP, które w tym roku zostaną przeprowadzone w dniu 26 marca 2019 r. o godzinie 9:00 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku.