XVII Międzypowiatowy Festiwal Orkiestr Dętych w Polichnie

image_pdfimage_print

W niedzielę 21 lipca na stadionie sportowym w Polichnie Czwartej odbył się Międzypowiatowy Festiwal Orkiestr Dętych. Była to już XVII edycja tej imprezy. Tegoroczna edycja Festiwalu rozpoczęła się uroczystym przemarszem orkiestr dętych z Gminnego Centrum Kultury w Polichnie do Kościoła Parafialnego pw. św. Jana Vianeya, gdzie o godz. 12.00 rozpoczęła się msza św. Po zakończonej liturgii uczestnicy przemaszerowali na stadion sportowy w Polichnie.

Uroczyste otwarcie  imprezy odbyło się o 13.45. Przesłuchania orkiestr rozpoczęły się o godz. 14.00 i potrwały do wieczora. W przeglądzie udział wzięły:

Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Batorzu, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Poniatowej, Orkiestra Dęta Gminnego Centrum Kultury w Polichnie, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Wilkołaza, Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej z Niedrzwicy Kościelnej, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Strzyżewice, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Urzędowa, Sławatycka Orkiestra Dęta oraz Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Kraśnika.

Nowością podczas tegorocznego przeglądu była zbiórka krwi. Na stadion do Polichny przyjechał krwiobus (w którym osoby chętne mogły oddać krew). Podczas imprezy odbył się również pokaz sprzętu strażackiego w wykonaniu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Kraśnika.

Wieczorem pomimo mało sprzyjającej pogody odbyły się koncerty między innymi Krystyny Giżowskiej i Cleo. Do późnych godzin wieczornych potrwała jeszcze dyskoteka pod gwiazdami.

Głównym celem imprezy jest kultywowanie muzyki wykonywanej przez orkiestry dęte. Należy podkreślić, że tegoroczna edycja imprezy z cieszyła się  bardzo dużym zainteresowaniem, nie tylko wśród orkiestr biorących udział w festiwalu, ale również mieszkańców.