Zakup wyposażenia stołówki i kuchni w Publicznej Szkole podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Szastarce.

image_pdfimage_print

W ubiegłym  roku ruszył rządowy program „Posiłek w szkole i w domu”, który zakłada m.in. wsparcie organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w organizacji stołówek i miejsc spożywania posiłków. W ramach naboru wniosek o dofinansowanie został także  złożony przez  miejscowy Gminny Zespół ds. Obsługi Placówek Oświatowych. Dzięki sprawnej aplikacji po fundusze zewnętrzne w IV kwartale 2019 roku Publiczna Szkoła podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Szastarce, zyskała nowe wyposażenie kuchni oraz stołówki szkolnej o łącznej wartości 92 747,74 zł  z czego 80% stanowi dotacja w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” a 20% to wkład własny Gminy Szastarka. Pozyskane środki finansowe pozwoliły na zakup min. :  zastawy stołowej, stołów, krzeseł, pieca konwekcyjno-parowego, szafy chłodniczej, podgrzewacza do talerzy, piekarnika elektrycznego, miksera planetarnego, stołu produkcyjnego, kotleciarki, termosów, oraz wielu innych niezbędnych rzeczy. Dzięki nowoczesnemu wyposarzeniu kuchni przygotowane posiłki, cechują się mniejszą zawartością tłuszczu. Odpowiednia obróbka cieplna sprawia że przygotowywane posiłki zawierają więcej mikroelementów oraz witamin. Z kolei nowe wyposarzenie stołówki poprawiło komfort uczniów oraz wygląd pomieszczenia.