Zdobądźmy dla naszej gminy maszt i flagę!

image_pdfimage_print

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Aby Gmina Szastarka mogła wziąć udział w projekcie, musimy zebrać jedyne 100 głosów poparcia dla tej patriotycznej inicjatywy. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców w uroczystościach podniesienia flagi na maszt weźmie udział premier Mateusz Morawiecki.

Głosy poparcia można złożyć elektronicznie poprzez wypełnienie ankiety dostępnej na stronie: bialoczerwona.www.gov.pl , do czego gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej Gminy!