Dzień Patrona w Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Polichnie

image_pdfimage_print

Równo trzy lata temu temu 15 października 2018 r. W przeddzień 40 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża odbyła się uroczystość przekazania sztandaru i nadania imienia Św. Jana Pawła II Publicznej Szkole Podstawowej w Polichnie, w której udział wziął Metropolita Lubelski ks. Arcybiskup Stanisław Budzik. Wspominając te wydarzenia, w dniu dzisiejszym, cała społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Polichnie po raz trzeci  świętowała  Dzień Patrona – Jana Pawła II. Świętowanie rozpoczęło się od mszy świętej sprawowanej przez ks. Proboszcz Henryk Jargiło, następnie korowód uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców przemaszerował na dalszą część uroczystości do Publicznej Szkoły Podstawowej w Polichnie gdzie odbył się uroczysty apel oraz występy artystyczne.