Pasowanie na ucznia w Zespół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szastarce

image_pdfimage_print

Dzisiaj, 21 października 2021 r. w Zespół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szastarce odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów i pasowanie na ucznia.

Głównym celem tego wydarzenia było uroczyste włączenie uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej, kształtowanie poczucia dumy z przynależności do niej, wdrażanie do okazywania szacunku symbolom narodowym oraz integrowanie środowiska szkolnego i rodzinnego ucznia.

Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Wyjątkowej wagi dodał fakt obecności rodziców, władz gminy, dyrekcji, nauczycieli i uczniów klas starszych.

Pierwszaki stanęły na wysokości zadania- bardzo cierpliwie i z powagą uczestniczyły w uroczystości. Na początku dzieci musiały zaprezentować swoje umiejętności w programie artystycznym. Ich występy i zaangażowanie spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem, a małych artystów nagradzano gromkimi brawami. Następnie, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszaki ślubowały być wzorowymi uczniami i Polakami, dobrymi kolegami oraz przyjaciółmi. Po złożeniu ślubowania Dyrektor Piotr Krzysztoń dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Stwierdził, że z dumą przyjmuje tak doskonale przygotowanych pierwszaków do grona uczniów.

Na koniec uroczystości Wójt Gminy Szastarka Artur Jaskowski, pogratulował uczniom doskonałego przygotowania, życzył samych sukcesów oraz wręczył upominki.