Relacja z Powiatowych zawodów Sportowo-pożarniczych w Szastarce (18.09.2022 r.)

image_pdfimage_print

W minioną niedzielę 18 września br. na boisku szkolnym przy Zespole Szkół w Szastarce odbyły się powiatowe zawody sportowo-pożarnicze powiatu kraśnickiego. W zawodach wzięło łącznie udział 15 drużyn, (14 męskich oraz 1 kobieca). Naszą gminę reprezentowały jednostki męskie OSP Majdan-Obleszcze oraz OSP Wojciechów

Zgodnie z regulaminem zawody odbyły się w dwóch konkurencjach tj: w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniach bojowych. Komisję sędziowską stanowili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku powołani przez Komendanta Powiatowego PSP, sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Piotr Michałek.

W toku zmagań sportowo-pożarniczych druhowie z jednostki OSP Majdan Obleszcze z punktacją 55,07 – ćwiczenia bojowe oraz 65,17 – sztafeta pożarnicza, zajęli  trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej z kolei druhowie z jednostki OSP Wojciechów zajęli miejsce dwunaste.

Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:

I miejsce OSP Trzydnik Duży (gmina Trzydnik Duży) z wynikiem łącznym 112,46

II miejsce OSP Majdan Grabina ( gmina Zakrzówek)  z wynikiem łącznym 114,12

III miejsce OSP Majdan-Obleszcze ( gmina Szastarka) z wynikiem łącznym 120,24

Serdecznie dziękujemy jednostkom  OSP Majdan-Obleszcze oraz OSP Wojciechów za godne reprezentowanie naszej gminy. Warto Przypomnieć że jednostka OSP z Majdanu-Obleszcze była zwycięzcą ostatnich Powiatowych Zawodów Sportowo Pożarniczych które odbyły się w 2019 roku w Trzydniku Dużym.

Gorące podziękowania za sprawne przeprowadzenie zawodów kierujemy także do współorganizatorów: Starostwa Powiatowego w Kraśniku oraz do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku.